Witamina E często nazywana jest witaminą młodości. Wszystko to ze względu na jej przeciwstarzeniowe właściwości. Lista zalet Witaminy E jest jednak o wiele dłuższa. Dlatego też, składnik ten znajdziemy w wielu produktach do pielęgnacji twarzy.

Witamina E jest silnym antyutleniaczem, dzięki czemu stanowi jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków przeciwstarzeniowych. Neutralizuje także działanie wolnych rodników, przez co skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry. Zmniejsza również widoczność bruzd i zmarszczek.

Witamina E bardzo dobrze nawilża skórę nie tylko na jej powierzchni, ale i w głębszych warstwach. Ponadto wzmacnia i odżywia cerę, nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Rozjaśnia przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu oraz wyrównuje koloryt skóry. Chroni ją także przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dodatkowo, witamina E poprawia jędrność i elastyczność skóry. Ponadto zapobiega utracie wody z naskórka. Łagodzi podrażnienie i pieczenie wywołane zbyt długą ekspozycją skóry na promienie słoneczne.

Witamina E szybko regeneruje skórę po różnego rodzaju zabiegach czy kuracjach dermatologicznych. Może być stosowana w przypadku każdego typu cery. Jest jednak szczególnie polecana dla osób posiadających suchą, szorstką, wrażliwą i wiotką skórę.

Witamina E posiada wszechstronne działanie i pomaga w utrzymaniu zdrowia i pięknego wyglądu naszej cery. Co najważniejsze, jest bardzo dobrze wchłaniana i tolerowana przez skórę, dzięki czemu jej stosowanie przynosi wiele korzyści.