Jak stać się posiadaczką zdrowej i pięknej cery?

Zdrowa, świetlista i jędrna cera to pragnienie każdej z nas. Aby stać się jej posiadaczką musimy zadbać o skórę zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wprowadzenie kilku zasad, których będziemy regularnie przestrzegać z pewnością nam w tym pomoże. Oto one:

1. Codzienna pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami

2. Zdrowa i zbilansowana dieta

3. Picie dpowiedniej ilości wody

4. Ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV

5. Dbanie o odpowiednią ilość snu

Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja cery

Zadbana i zdrowa skóra to efekt prawidłowej pielęgnacji. Jej podstawą powinno być codzienne oczyszczanie oraz nawilżanie. Oczyszczanie twarzy należy wykonywać rano i wieczorem, odpowiednio dobranymi kosmetykami np. płynem micelarnym czy mgiełką tonizującą ze śluzem ślimaka. Tego rodzaju produkty skutecznie usuwają makijaż i wszelkie zanieczyszczenia z twarzy, okolic oczu, szyi oraz dekoltu. Dodatkowo odświeżają skórę, łagodzą wszelkie podrażnienia i przynoszą efekt przyjemnego ukojenia skóry.

Skóra potrzebuje codziennego wsparcia kosmetykami pielęgnacyjnymi, które zatrzymają w niej naturalną wilgoć, ponieważ jej kondycja zależy m.in. od prawidłowego poziomu nawilżenia. W tym celu doskonale sprawdzą się kosmetyki zawierające składniki aktywne wiążące wodę w naskórku tj. kwas hialuronowy czy filtrat śluzu ślimaka (zawierający m.in. kolagen). Składniki te, oprócz silnych właściwości nawilżających, dodatkowo wspaniale odżywiają skórę, znacząco wpływając na poprawę jej jakości. Kosmetyki zawierające w swoim składzie powyższe składniki to np. serum czy krem z linii Nature Skin, które działają antyoksydacyjnie oraz poprawiają elastyczność i jędrność skóry. Doskonale radzą sobie także z wszelkimi niedoskonałościami oraz podrażnieniami.

Zdrowa i zbilansowana dieta

Odpowiednia dieta to podstawa zdrowej skóry. Jej stan zależy w dużej mierze od tego co jemy. Istotna jest też jakość spożywanych produktów. Źle zbilansowana dieta może przyczynić się do powstawania problemów skórnych. Oto kilka zasad żywieniowych, które pomogą Ci w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry.

1. Codzienna dieta powinna składać się w dużej mierze z warzyw i owoców. Zawierają one wiele cennych składników odżywczych t.j. witaminy, błonnik oraz antyoksydanty, wpływające na opóźnienie procesu starzenia się skóry.

2. Ograniczenie ilości spożywanego mięsa, a w zamian wprowadzenie większej ilości ryb (tuńczyk, makrela, łosoś, śledź) bogatych w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, korzystnie wpływa na regenerację skóry.

3. Warto również wprowadzić produkty z pełnego ziarna czy tłuszcze pochodzenia roślinnego (olej rzepakowy, olej lniany, oliwa z oliwek, olej z pestek słonecznika czy olej z czarnuszki). Są one bogatym źródłem witamin A i E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

4. Sól warto zastąpić przyprawami takimi jak oregano, tymianek czy rozmaryn, które są naturalnymi przeciwutleniaczami opóźniającymi procesy starzenia się skóry.

Picie odpowiedniej ilości wody

Istotne znaczenie dla stanu naszej skóry ma jej nawadnianie. Picie odpowiedniej ilości płynów znacząco wpływa na kondycję skóry. Woda  oczyszcza organizm z toksyn, poprawiając tym samym jakość cery. Odpowiednie nawodnienie organizmu usprawnia ukrwienie skóry, zwiększa jej nawilżenie, jędrność oraz elastyczność.

Już niewielkie odwodnienie może spowodować, że cera stanie się szorstka i bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, co w konsekwencji przyczynia się m.in. do powstawania zmian skórnych. Woda pełni więc zasadniczą rolę w kwestii utrzymania zdrowego wyglądu skóry.

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV

Ważną rolę w profilaktyce przeciwstarzeniowej odgrywa stosowanie kremów z filtrem UVA i UVB. Powinniśmy włączyć je do codziennej pielęgnacji, gdyż chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, których nadmiar uszkadza włókna kolagenowe i elastynowe skóry, przyczyniając się tym samym do jej wysuszania, powstawania zmarszczek oraz nieestetycznych przebarwień.

Dbanie o odpowiednią ilość snu

Istotne znaczenie dla stanu i wyglądu naszej skóry ma również sen. Odpowiednia ilość snu to 7-8 godzin dziennie, gdyż jest to wystarczający czas, na to by organizm mógł się w pełni zregenerować. Zbyt mała ilość snu powoduje, że na naszej twarzy pojawia się nieestetyczny efekt opuchlizny oraz cienie pod oczami. Podczas snu wytwarzane są włókna kolagenowe, odpowiadające za jędrność skóry.

Odpowiednia ilość snu wpływa również na większą skuteczność działania kosmetyków pielęgnacyjnych. Podczas snu zwiększa się bowiem przepływ krwi w skórze, co powoduje, że substancje aktywne zawarte w kosmetykach mają lepszą wchłanialność.

Jak widać dobra kondycja skóry zależy w dużej mierze od nas samych. Od tego jakich wyborów dokonujemy każdego dnia. Prowadząc zdrowy tryb życia i dbając o systematyczną pielęgnację skóry, jesteśmy w stanie cieszyć się jej pięknym i młodym wyglądem przez długi czas. A pamiętajmy, że zdrowy i zadbany wygląd, to lepsze samopoczucie każdego dnia.