Blog

Cenne właściwości roślin były wykorzystywane przez przedstawicieli różnych kultur już od starożytności. Niezmiennie trwa to po dziś dzień. W kosmetyce wykorzystuje się właściwości roślin zarówno do celów pielęgnacyjnych, jak i leczniczych. Preparaty kosmetyczne na bazie roślin cieszą się coraz większą popularnością, będąc alternatywą dla tych zawierających związki syntetyczne.

Śluz ślimaka to składnik uniwersalny, który sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę i może być stosowany nawet u najmłodszych. Za jego skuteczność odpowiada niezwykle bogaty skład, w którym znajdziemy m.in. alantoinę, kolagen, elastynę czy kwas glikolowy. Każdy z tych składników posiada unikalne właściwości pielęgnacyjne.

Oleje stały się popularnym składnikiem kosmetyków ze względu na swoje cenne wartości odżywcze. Są bogate m.in. w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNTK) oraz rozpuszczalne w nich witaminy A, E, D i K. Wyróżnia je również znakomita przyswajalność, ponieważ składają się z wielu składników, przypominających swoją budową ludzką skórę.

Nasz wygląd odzwierciedla tryb życia, jaki prowadzimy. Zła dieta, brak ruchu, używki, nieodpowiednia pielęgnacja skóry i zbyt mała ilość wody w ciągu dnia… Wszystko to w istotny sposób wpływa na to jak wyglądamy. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie nawodnienie organizmu to jeden z kluczowych elementów na drodze do zdrowej i pięknej skóry.

Kiedy temperatury za oknem spadają, z przyjemnością wracamy wspomnieniami do okresu wakacji, po którym z pewnością zachowaliśmy wiele pamiątek. Są jednak takie pamiątki, o których niektórzy z nas chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Należą do nich nieestetyczne zmiany na skórze w postaci plamek i przebarwień - powstałych wskutek promieniowania UV.

Chęć bycia piękną to pragnienie towarzyszące wszystkim kobietom na przestrzeni wieków. Od niepamiętnych czasów starały się one dążyć do wymarzonego wizerunku. W tym celu stosowały do pielęgnacji wszystko to, co je otaczało, a więc np. drogocenne olejki roślinne oraz minerały. W ten sposób powstawały pierwsze kosmetyki pochodzenia naturalnego.

Pierwsze objawy starzenia się skóry występują u każdego z nas indywidualnie. Z wiekiem skóra traci jędrność i młodzieńczy blask, pojawiają się na niej drobne zmarszczki i przebarwienia. Proces starzenia się skóry jest w istocie nieunikniony, ale prowadząc zdrowy tryb życia i wybierając odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, możemy zdecydowanie opóźnić jego postęp.

Śluz ślimaka jest jednym z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych w kosmetyce. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowi on remedium na większość problemów skórnych, jego popularność jest w pełni uzasadniona. Wykorzystywanie naturalnych składników w kosmetykach powinno się jednak odbywać przy wsparciu nauki.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was, śluz ślimaka może wydawać się dosyć kontrowersyjnym surowcem kosmetycznym, ze względu na niejasne i sprzeczne informacje na temat jego pozyskiwania. Z racji tego, postanowiliśmy więc uchylić rąbka tajemnicy i na tyle na ile możemy to zrobić, opowiedzieć Wam o pozyskiwaniu śluzu, który wykorzystywany jest w produktach Nature Cosmetics.

Pantenol jest jednym z bardziej popularnych składników aktywnych w kosmetykach, za sprawą swoich ponadprzeciętnych właściwości. Pantenol jest jedną z substancji stanowiących witaminą B5 w organizmie, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. W kosmetykach odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, włosów i paznokci, poprzez wiązanie wody w naskórku i keratynie włosa.

Wąkrota azjatycka znana także pod nazwą trawa tygrysia lub Gotu Kola to roślina naturalnie spotykana na terenie Azji, Ameryki, Afryki i Australii. Zawiera dużą ilość składników aktywnych wpływających pozytywnie na skórę całego ciała. Substancje pozyskuje się z całej rośliny, czyli zarówno z korzeni, łodyg, liści jak i kwiatów i nasion.

Łopian większy, znany jako rzep to roślina dość pospolita, często traktowana jako chwast, ale o ciekawych właściwościach kosmetycznych. W procesie technologicznym wykorzystuje się zarówno korzenie, łodygi, liście jak i nasiona. W jego składzie można znaleźć takie składniki aktywne jak inulina, siarka, kwasy fenolowe, taniny, sole potasu, śluzy, flawonoidy, witaminy A, E, C, z grupy B, proteiny, związki poliacetylenowe i olejek eteryczny.

Czym jest natura? Jak istotna jest w życiu człowieka? Z języka łacińskiego ,,natura’’ to przyroda w rozumieniu środowiska naturalnego, którego jesteśmy częścią. Człowiek współpracuje z naturą i czerpie z niej korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pozostaje w ciągłej interakcji z wszelkimi zasobami przyrody, występującymi w jego otoczeniu.