Blog o kosmetykach naturalnych

Jednym z najważniejszych kroków w codziennej pielęgnacji twarzy jest tonizacja. Jeśli proces ten jest przez nas pomijany, nie wpływa to korzystnie na naszą skórę. Do oczyszczania twarzy z makijażu i wszelkich nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń używamy płynu micelarnego lub innych produktów. Następnie nakładamy na skórę ulubione kosmetyki nawilżające: serum i krem. Pomiędzy tymi dwoma etapami powinniśmy jednak zastosować tonik, żeby w pełni zadbać o naszą skórę tak jak tego potrzebuje.

Kobiety pochodzące z Azji zachwycają nas swoją urodą i nieskazitelną pozbawioną wszelkich niedoskonałości cerą. Ich skóra jest gładka, zdrowa i pełna blasku. Wpływ na to mają nie tylko geny, ale również odpowiednia dieta i tryb życia. Jednak najbardziej istotnym czynnikiem sprawiającym, że skóra Azjatek olśniewa swoim pięknym i zdrowym wyglądem jest ich zamiłowanie do pielęgnacji. Pielęgnacji, która opiera się na konkretnych zasadach i której bazę stanowią kosmetyki naturalne.

Ostatnimi czasy rynek kosmetyczny zapewnia nam bogactwo i dowolność w wyborze produktów do pielęgnacji twarzy. Możemy postawić na kremy przeciwzmarszczkowe, nawilżające, do cery trądzikowej czy do cery suchej. Ich ilość na sklepowych półkach przyprawia nas czasem o zawrót głowy i ciężko zdecydować, który krem wybrać. Dlatego przychodzimy Wam z pomocą.

Niejednokrotnie na naszej twarzy i ciele pojawiają się blizny i przebarwienia. Są to zmiany skórne, które wpływają nie tylko na nasz wygląd, ale również samopoczucie. Powstają one na skutek uszkodzenia skóry właściwej. Blizny mogą pojawić się w każdym wieku i być skutkiem nieprawidłowo leczonych stanów zapalnych (tzw. blizny potrądzikowe), lub przebytych urazów czy poparzeń. Co prawda nie zawsze możemy mieć wpływ na powstanie blizn, ale za to zdecydowanie możemy mieć wpływ na ich leczenie.

Czasami, gdy zdarza nam się mieć gorszy dzień lub gdy dopada nas jesienna chandra, zakupy mogą znacznie poprawić nasz nastrój. Może to być zakup nowego ubrania, kolejnej pary butów czy torebki, ale pozytywnie wpływają na nas również takie rzeczy jak nowa fryzura, manicure czy relaksujący masaż. Jednak zgodzicie się z nami, że nic nie poprawia naszego nastroju tak, jak piękny i zdrowy stan naszej cery. Bo przecież dbanie o kondycję i wygląd skóry to bardzo ważna kwestia dla każdej z nas.
W dzisiejszych czasach kontakt z naturą to coś, czego większość z nas najczęściej szuka i czego najbardziej potrzebuje. Nic więc dziwnego, że w pielęgnacji skóry i włosów coraz częściej stawiamy na kosmetyki, których bazę stanowią naturalne składniki. Świadomie rezygnując z produktów zawierających składniki chemiczne, nie tylko przybliżamy się do natury, ale również dbamy o dobro naszej planety.
Jak pielęgnować skórę latem? Poznaj wskazówki, które pozwolą Ci cieszyć się zdrową i promienną skórą
Latem skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wysokie temperatury, wiatr czy słona/chlorowana woda. Te czynniki mogą negatywnie wpływać na naszą skórę, powodując jej przesuszenie, powstawanie nieestetycznych plam, przebarwień oraz zmarszczek. Aby skutecznie zadbać o swoją skórę w letnich miesiącach wystarczy jednak pamiętać o kilku zasadach. Poznaj filary letniej pielęgnacji.

Krem to jeden z podstawowych kosmetyków w codziennej pielęgnacji twarzy zarówno rano, jak i wieczorem. To niezwykle ważny produkt w kosmetyczce każdej kobiety, który staje się również coraz bardziej popularny wśród mężczyzn. Aby krem w pełni spełnił nasze oczekiwania tzn. dobrze nawilżał, regenerował i odżywiał skórę, powinnyśmy kierować się przy jego wyborze dobrym, naturalnym i przede wszystkim wartościowym składem.

Drogocenne właściwości śluzu ślimaka wynikają z jego bogatego składu. Zawiera on m.in. alantoinę, kolagen, elastynę, kwas glikolowy, antyoksydanty, proteiny, witaminy A, D i E oraz peptydy przeciwdrobnoustrojowe. Tak szeroki wachlarz składników aktywnych, czyni ze śluzu ślimaka jeden z najchętniej wykorzystywanych i cenionych surowców w przemyśle kosmetycznym. A powodów rosnącej popularności tego składnika jest o wiele więcej.

Cenne właściwości roślin były wykorzystywane przez przedstawicieli różnych kultur już od starożytności. Niezmiennie trwa to po dziś dzień. W kosmetyce wykorzystuje się właściwości roślin zarówno do celów pielęgnacyjnych, jak i leczniczych. Preparaty kosmetyczne na bazie roślin cieszą się coraz większą popularnością, będąc alternatywą dla tych zawierających związki syntetyczne.

Śluz ślimaka to składnik uniwersalny, który sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę i może być stosowany nawet u najmłodszych. Za jego skuteczność odpowiada niezwykle bogaty skład, w którym znajdziemy m.in. alantoinę, kolagen, elastynę czy kwas glikolowy. Każdy z tych składników posiada unikalne właściwości pielęgnacyjne.

Oleje stały się popularnym składnikiem kosmetyków ze względu na swoje cenne wartości odżywcze. Są bogate m.in. w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNTK) oraz rozpuszczalne w nich witaminy A, E, D i K. Wyróżnia je również znakomita przyswajalność, ponieważ składają się z wielu składników, przypominających swoją budową ludzką skórę.

Nasz wygląd odzwierciedla tryb życia, jaki prowadzimy. Zła dieta, brak ruchu, używki, nieodpowiednia pielęgnacja skóry i zbyt mała ilość wody w ciągu dnia… Wszystko to w istotny sposób wpływa na to jak wyglądamy. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie nawodnienie organizmu to jeden z kluczowych elementów na drodze do zdrowej i pięknej skóry.

Kiedy temperatury za oknem spadają, z przyjemnością wracamy wspomnieniami do okresu wakacji, po którym z pewnością zachowaliśmy wiele pamiątek. Są jednak takie pamiątki, o których niektórzy z nas chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Należą do nich nieestetyczne zmiany na skórze w postaci plamek i przebarwień - powstałych wskutek promieniowania UV.

Chęć bycia piękną to pragnienie towarzyszące wszystkim kobietom na przestrzeni wieków. Od niepamiętnych czasów starały się one dążyć do wymarzonego wizerunku. W tym celu stosowały do pielęgnacji wszystko to, co je otaczało, a więc np. drogocenne olejki roślinne oraz minerały. W ten sposób powstawały pierwsze kosmetyki pochodzenia naturalnego.

Pierwsze objawy starzenia się skóry występują u każdego z nas indywidualnie. Z wiekiem skóra traci jędrność i młodzieńczy blask, pojawiają się na niej drobne zmarszczki i przebarwienia. Proces starzenia się skóry jest w istocie nieunikniony, ale prowadząc zdrowy tryb życia i wybierając odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, możemy zdecydowanie opóźnić jego postęp.

Śluz ślimaka jest jednym z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych w kosmetyce. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowi on remedium na większość problemów skórnych, jego popularność jest w pełni uzasadniona. Wykorzystywanie naturalnych składników w kosmetykach powinno się jednak odbywać przy wsparciu nauki.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was, śluz ślimaka może wydawać się dosyć kontrowersyjnym surowcem kosmetycznym, ze względu na niejasne i sprzeczne informacje na temat jego pozyskiwania. Z racji tego, postanowiliśmy więc uchylić rąbka tajemnicy i na tyle na ile możemy to zrobić, opowiedzieć Wam o pozyskiwaniu śluzu, który wykorzystywany jest w produktach Nature Cosmetics.

Pantenol jest jednym z bardziej popularnych składników aktywnych w kosmetykach, za sprawą swoich ponadprzeciętnych właściwości. Pantenol jest jedną z substancji stanowiących witaminą B5 w organizmie, dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. W kosmetykach odpowiada za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, włosów i paznokci, poprzez wiązanie wody w naskórku i keratynie włosa.

Wąkrota azjatycka znana także pod nazwą trawa tygrysia lub Gotu Kola to roślina naturalnie spotykana na terenie Azji, Ameryki, Afryki i Australii. Zawiera dużą ilość składników aktywnych wpływających pozytywnie na skórę całego ciała. Substancje pozyskuje się z całej rośliny, czyli zarówno z korzeni, łodyg, liści jak i kwiatów i nasion.

Łopian większy, znany jako rzep to roślina dość pospolita, często traktowana jako chwast, ale o ciekawych właściwościach kosmetycznych. W procesie technologicznym wykorzystuje się zarówno korzenie, łodygi, liście jak i nasiona. W jego składzie można znaleźć takie składniki aktywne jak inulina, siarka, kwasy fenolowe, taniny, sole potasu, śluzy, flawonoidy, witaminy A, E, C, z grupy B, proteiny, związki poliacetylenowe i olejek eteryczny.

Czym jest natura? Jak istotna jest w życiu człowieka? Z języka łacińskiego ,,natura’’ to przyroda w rozumieniu środowiska naturalnego, którego jesteśmy częścią. Człowiek współpracuje z naturą i czerpie z niej korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pozostaje w ciągłej interakcji z wszelkimi zasobami przyrody, występującymi w jego otoczeniu.